هاشمی پلاستیک 40 ساله شد

برای همه تولیدکنندگان و کسبه ای که کار خود را از پایه و صفر شروع کرده اند، 40 سال کسب و کار و فعالیت، همان حکم یک عمر فعالیت را دارد. فروشگاه هاشمی که پیشینه و زمینه ساز شکل گیری و ایجاد پایدارپلاستیک است، حالا به مرز 40 سالگی رسیده و به همین بهانه در گفتگویی با آقای رحیم هاشمی، به مرور شروع فعالیت و ثمره 40 سال تلاش نشسته ایم.

برای همه تولیدکنندگان و کسبه ای که کار خود را از پایه و صفر شروع کرده اند، 40 سال کسب و کار و فعالیت، همان حکم یک عمر فعالیت را دارد. فروشگاه هاشمی که پیشینه و زمینه ساز شکل گیری و ایجاد پایدارپلاستیک است، حالا به مرز 40 سالگی رسیده و به همین بهانه در گفتگویی با آقای رحیم هاشمی، به مرور شروع فعالیت و ثمره 40 سال تلاش نشسته ایم. او حالا که به فروش محصولات کارخانه فرزندان خود مشغول است احساس خرسندی زیادی دارد و به فرزندانش افتخار می کند. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم.

 

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟
بنده رحیم هاشمی هستم متولد سال 1345 در روستای کیوج. از 11 سالگی به تهران آمدم و به اتفاق برادر بزرگترم به صورت شراکتی یک مغازه پلاستیک فروشی در خیابان مولوی راه انداخته و فعالیت خودمان را شروع کردیم. 

لطفا بیشتر در رابطه با جزییات کار و فعالیتتان توضیح دهید؟
ما در ابتدا در مغازه خود نایلون و نایلکس می فروختیم و از شرکت پلاسکو کار، اجناس خود را خرید می کردیم. از سال 1381 از برادر و شرکای دیگر جدا شده و در همان مغازه، فعالیتم را ادامه دادم تا هم اکنون که نزدیک به 40 سال می گذرد و این مغازه همچنان دایر است و فعالیت دارد.

از خانواده و شروع فعالیت پسران خود برای ما توضیح دهید؟
من دو پسر و دو دختر دارم، پسران من به نام های محمد که متولد 64 است و مهدی که متولد 67 است. محمد از سال 1385 شروع به کار کرد و با سرمایه ای که از همین مغازه تأمین کرد پس از چند سال وارد کار تولید شد و در حال حاضر پایدار پلاستیک 4 سال است که فعالیت می کند. از طرف دیگر، شروع فعالیت کارخانه پایدار، مصادف شد با فارغ التحصیلی مهدی، پسر دیگرم که با حضور او، نیروی شروع کار مضاعف شد و با تصمیم سه نفره، پایدارپلاستیک فعالیت خود را آغاز کرد.

حتما بخوانید :   آخرین روز نمایشگاه ایران پلاست

نظرتان را درباره فعالیت پسرانت ان در شرکت پایدار پلاستیک می فرمایید؟
نظر بنده بسیار مثبت است و کارهای بچه ها برای من بسیار ارزشمند است.

در گذشته اجناس کارخانه های دیگران را می فروختید و هم اکنون اجناس پسران خود را می فروشید از این بابت چه احساسی دارید؟
افتخار می کنم و خوشحال می شوم و همچنان پس از 40 سال از این بابت که محصولات خودمان را می فروشیم  لذت می برم.

بزرگترین اشتباهی که در گذشته در زمینه کسب و کارتان داشته اید را بفرمایید؟
خیلی محافظه کار بودم و از قرض کردن و زیر بار وام و بدهی رفتن واهمه زیاد داشتم که این شاید یکی از اشتباهات کاری بنده بوده است.

موفق ترین قسمت زندگی شما کدام است؟
بعد از یکسال که پسرم محمد سر کار آمد کار را کامل به دست وی سپردم و حتی دسته چک خودم را هم بستم و کار را به پسرم واگذار کردم که این به نظرم تا کنون یکی از کارهای خوب انجام شده عمرم بوده است.

 هدف شما در کارتان چیست؟ و آن نقطه‌ای که قرار است به آن برسید کجاست؟
کسب روزی حلال از هر موضوعی برای ما در کسب و کار مهم تر بوده همچنین اخلاق و رفتار خوب در کاسبی سرلوحه کارهای ما در تمام این سالها بوده است و انشاالله در آینده ای نزدیک کارخانه را توسعه خواهیم داد و کارمان را روز به روز گسترده تر از قبل پیش خواهیم برد.

و به عنوان سوال آخر، قصد بازنشسته شدن بعد از این 40 سال ندارید؟
آنچه الان دوست دارم، فروش محصولاتی است که فرزندانم تولید می کنند و به لطف خدا، محمد و مهدی در کار اداره مغازه هم من را کمک می کنند و برای مسافرت و مرخصی هم مشکلی ندارم.

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This