آیا بسته بندی مواد غذایی با پلاستیک برای محیط زیست مفید است؟

شما برنامه ریزی کردید که با توجه به گوشتی که در یخچال دارید یک استیک خوشمزه بپزید یا بعضی از مواد غذایی دیگری که اخیراً خریداری کرده اید یه غذای خوب بپزید ، یخچال را باز می کنید متوجه شوید بوی بد میدهد وهمه مواد مورد نیاز شما خراب شده است. بنابراین باید آن را دور بریزید البته به همراه تمام پولی که برای آن هزینه کرده اید. چه می شد اگر ما می توانستیم آن استیک یا فیله مرغ یا خیار یا هر چیزه دیگه ای را یک روز یا چند روز بیشتر نگه داریم که خراب نشود؟

آیا بسته بندی مواد غذایی با پلاستیک برای محیط زیست مفید است؟

مجله اکونومیست می گوید: بله مفید است.

حالا سوالی که پیش میاید این است که چگونه بسته بندی پلاستیکی از نظر اقتصادی برای ما و محیط زیست مفید است؟

چند بار این اتفاق برای شما افتاده است؟

شما برنامه ریزی کردید که با توجه به گوشتی که در یخچال دارید یک استیک خوشمزه بپزید یا بعضی از مواد غذایی دیگری که اخیراً خریداری کرده اید یه غذای خوب بپزید ، یخچال را باز می کنید متوجه شوید بوی بد میدهد وهمه مواد مورد نیاز شما خراب شده است. بنابراین باید آن را دور بریزید البته به همراه تمام پولی که برای آن هزینه کرده اید.

چه می شد اگر ما می توانستیم آن استیک یا فیله مرغ یا خیار یا هر چیزه دیگه ای را یک روز یا چند روز بیشتر نگه داریم که خراب نشود؟

مقاله ای اخیر در اکونومیست ، این ایده را مورد بررسی قرار داد و دریافت که بسته بندی های پلاستیکی می توانند این کار را انجام دهند، ضمن اینکه اثرات تخریب زیست محیطی ما را کاهش می دهد. این ممکن است برای عده ای ضد نقیض به نظر برسد ، اما مقاله "بسته بندی مواد غذایی انطوری که شما فرض میکنید دشمن محیطی زیست نیست " عنوان کرد که "بسته بندی مواد غذایی در واقع می تواند یک مزیت برای محیط زیست باشد. به عنوان مثال ، بسته بندی بهتر باعث می شود زمانی که برخی از کالاهای گوشتی می توانند در قفسه ها بماننددو برابر شود و از منابعی که داریم با کارآیی بیشتری استفاده کنیم."

مجله اکونومیست خاطرنشان می کند ، یک تن زباله مواد غذایی به مراتب دی اکسید کربن بیشتری نسبت به یک تن از بسته بندی های پلاستیکی تولید می کند. براساس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، آمریکایی ها بیش از 38 میلیون تن مواد غذایی را در سال 2014 هدر دادند. تمام این ضایعات عواقب منفی زیادی را برای محیط زیست به همراه دارد ، که منجر به انتشار نه تنها گازهای گلخانه ای شده بلکه آب ، انرژی و سایر منابع را نیز هدر می دهد.

 

حتما بخوانید :   اشتراک و نظرخواهی؛ رمز انتخاب طرح های کیسه های خرید

دقیقاً منظور از "بسته بندی بهتر" چیست؟ در این مقاله توضیح داده شده است ، "بسته بندی وکیوم کمک شایانی می کند."

بسته بندی حرفه ای پلاستیکی یک “پوست” محافظی را فراهم می کند که بدون رسیدن اکسیژن به مواد غذایی ، مرحله فاسد شدن بسیار کند میشود و ماندگاری مواد غذایی بسیار افزایش پیدامی کند. به عنوان مثال ، گوشت بسته بندی شده با خلاء ، به جای دو تا چهار روز ، می تواند از پنج تا هشت روز در قفسه های فروشگاه ها بماند.

 

اکونومیست می گوید: "بعضی از سوپر مارکت ها در تلاشند تا از بسته بندی ها کمتر استفاده کنند ، زیرا برداشت مشترک آنها این است که نهایتا مواد غذایی هدر رفته است. "اما اگر محصولات سریعتر خراب شوند کاهش تعداد بسته بندی پلاستیکی معنی ندارد." به عبارت دیگر ، استفاده هوشمندانه از بسته بندی های پلاستیکی می تواند از آسیب های زیست محیطی ناشی از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کند.

اطلاعات مجله اکونومیست توسط یک مطالعه اخیر از شرکت Trucost  که یک شرکت مشاوره ای  است که داده های پایداری را تهیه می کند ، پشتیبانی می شود   Trucost متوجه شد که بسته بندی های پلاستیکی در مقایسه با بسته بندی های معمولی باعث کاهش تقریباً نیمی از مواد زائد غذایی برای گوشت های استیک می شوند. و این مزایا فراتر از بودجه غذایی شما برای خانواده است ،آنها به اقتصاد و محیط زیست آمریکای شمالی کمک می کنند. برای هر یک درصد استیک اضافی که در بسته بندی پلاستیکی مدرن فروخته می شود ، ما 2.8 میلیون دلار در هزینه های زیست محیطی صرفه جویی میکنیم. فراتر از بسته بندی های مدرن برای استیک ، Trucost دریافت که هزینه زیست محیطی استفاده از پلاستیک در کالاهای مصرفی تقریبا چهار برابر کمتر از هزینه سایر مواد است.

بنابراین بسته بندی پلاستیکی سبک می تواند به محیط زیست کمک زیادی کند. همانطور که اکونومیست می گوید ، وقتی از بسته بندی بهتر استفاده می کنیم ، "سیاره و هم ما هر دو سود می برند."

 

حتما بخوانید :   ششمین سالگرد تاسیس پایدارپلاستیک گرامی باد

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع سایت Plasticmakespossible

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This