آیا حذف پلاستیک از زندگی ما عملی است؟

کمپین های متفاوتی برای عدم استفاده از نایلکس و مواد پلاستیک در این دهه اخیر بوجود آمد ولی هیچ وقت کمپینی برای نه به مدیریت نادرست بازیافت ایجاد نشد. شاید با خواندن این مقاله ذهن شما نسبت به تولید پلاستیک تغییر کند و مشکل اساسی مشخص شود.

این جمله چقدر میتونه زندگی انسان‌ها در دنیا را تحت تاثیر قرار بده؟
کمپین‌های متفاوتی برای عدم استفاده از نایلکس و مواد پلاستیک در این دهه اخیر بوجود آمد ولی هیچ وقت کمپینی برای نه به مدیریت نادرست بازیافت، ایجاد نشد.

شاید با خواندن این مقاله ذهن شما نسبت به تولید پلاستیک تغییر کند و مشکل اساسی مشخص شود.

این مقاله، توسط الکس هافر معاون فروش و بهره برداری در شرکت Hoffer Plastics crop نوشته شده است. امروزه تمرکز او برای راه اندازی نایلون و نایلکس‌های کاملاً قابل بازیافت و استفاده از فناوری کیسه‌‌ای فشرده شده برای مقابله با زباله‌های مواد غذایی و دیگر چالش‌های که اکنون مورد توجه بشر است، می‌باشد.

از سال ۱۹۵۰، حدود ۸. ۳ میلیارد تن پلاستیک مصرف  نشده در سراسر جهان تولید شده است که معادل ۱۷۶ میلیون دکل بزرگ است.

کمتر از ۲۰٪ از این پلاستیک بازیافت یا سوزانده شده است و تقریباً ۸۰٪ آن را در محله‌های دفن زباله انباشته است. صنعت تولید پلاستیک علیرغم کمک‌های چشمگیر در نوآوری صنعت، در طی سالیان متمادی به دلیل تأثیرات زیست محیطی، انتقادات بسیاری داشته است. در نظرسنجی انجام شده توسط شرکت تحقیقات بازار Morning Consult در سال ۲۰۱۸ گزارش داده است که، اکثریت مردم (۵۵٪) معتقدند شرکت‌ها به اندازه کافی برای کاهش ضایعات پلاستیک  که می‌توانند آن را به محیط برگردانند  تلاش نمیکنند  و دو سوم افراد (۶۶ ٪) گزارش دادند که در صورت اجرای سیاستهای کاهش ضایعات پلاستیکی، نسبت به آن شرکت‌ها دید بهتری دارند.

خوب حالا سوال اینجاست، چرا ما استفاده از پلاستیک را ادامه می‌دهیم؟
پاسخ فنی این است که پلاستیک برای تحمل  وزن بالا دارای استحکام خوبی است و می‌تواند به راحتی مایعات را بدون نفوذ به بیرون در خودش نگه داری کند و در برابر تخریب فیزیکی و شیمیایی بسیار مقاوم است. پلاستیک‌ها می‌توانند با هزینه‌‌ای نسبتاً کم تولید شوند و این باعث می‌شود تا شرکت‌ها بتوانند در اندازه‌های متفاوت و بسیار مقرون به صرفه آن‌ها را بفروش برسانند.

حتما بخوانید :   تصاویر ارسالی شرکت کنندگان در مسابقه پایدارپلاستیک

چالش اصلی پخش پلاستیک‌ها در استفاده روزمره در کنار مدیریت ضعیف ضایعات آن هست که منجر به آلودگی گسترده و مداوم شده است.

آلودگی پلاستیک در تمام اقیانوس‌های اصلی جهان، جزایر دور افتاده، قطب‌ها و دریاهای بزرگ وجود دارد. سالانه ۵ تا ۱۳ میلیون تن نیز وارد آنها می‌شود.

با این حال، برای لحظه‌‌ای این احتمال را بدهید که صنعت پلاستیک سودش بیشتر از ضرر آن باشد، و اینکه در مسائل زیست محیطی، این صنعت، بیشتر با مشکلات بازیافت پلاستیک روبروست تا تولید پلاستیک.

پلاستیک و گرسنگی
در یکی از بازدید‌ها  از بانک غذا ایلینویز شمالی، من این افتخار را داشتم که به افراد نیازمند به مواد غذایی خدمت کنم.

در زمان  کمک به سبد‌های غذایی برای تعطیلات، متوجه شده‌‌ام که نوع بسته بندی مواد غذایی به تنهایی روی بازدید کنندگان تأثیر می‌گذارد.

بیشتر غذاهای موجود در مواد غذایی، کنسرو یا مربا هستند، اما بسته بندی این مواد غذایی با پلاستیک است که همیشه باعث میشود غذا تازه بماند.

حالا بیایید به خواص پلاستیک توجه کنید که آن را بسیار جذاب می‌کند: دوام، منعطف پذیر بودنش، خرد نمی‌شود، هوا از آن میتواند هم عبور کند، هم میتواند جوری طراحی گردد که هوا نفوذ نکند و بسیار سبک است. در نتیجه، مواد غذایی و نوشیدنی برای مدت زمان طولانی از فاسد شدن محافظت می‌شوند.

بنابراین پلاستیک‌ها نقش اساسی در حفظ مواد غذایی دارند. در دنیایی که بسیاری از انسانها گرسنه هستند، همچنین صنعتی که برای نگه داری مواد غذایی در سفره‌ها ی خانواده‌ها  بسیار سودمند است، همچنین ضایعات مواد غذایی را بسیار کاهش می‌دهد.

حتما بخوانید :   چطور انرژی منفی را از خود دور کنیم؟

پلاستیک‌ها و خودرو‌ها
با توجه به رابطه پلاستیک با صنعت خودرو، با ایمنی خودرو  شروع می‌کنیم.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین می‌زند که کمربند ایمنی  که با پلاستیک‌هایی با استحکام صنعتی ساخته شده‌‌اند، بستن کمربند ایمنی در مقایسه با  نبستن آن،  مرگ و میر را  بصورت خودکار تا ۴۵٪ و آسیب جدی را ۵۰٪ کاهش دهد.

به جز کمربند ایمنی و سایر لوازم جانبی، پلاستیک‌های مدرن قابل ارتجاعیت بالا و انعطاف پذیری، نرم یا سخت و مقاوم در برابر ضربه تولید میشوند. این امر به آنها اجازه می‌دهد تا در صنعت ایمینی خودرو بسیار کمک کننده باشد.

تولید کنندگان خودرو وزن خودرو را با ساخت پلاستیک‌های مقاوم با وزن کم، کاهش می‌دهند، تا بتوانند استاندارد اقتصادی متوسط سوخت شرکت (CAFE) را رعایت کنند. بنابراین، صنعت پلاستیک در بهبود راندمان سوخت کمک خواهد کرد.

پلاستیک و مراقبت‌های بهداشتی
آیا می‌دانید که مواد پلاستیکی باعث افزایش بهره وری و بهداشت مطب شما می‌شوند؟
سرنگ‌های پلاستیکی و لوله‌ها باعث جلوگیری از انتقال بیماری میشوند. کیسه‌های پلاستیکی داخل (IV) و لوله‌هایی که خون، مایعات و داروها را ذخیره و انتقال می‌دهند. دریچه‌های پلاستیکی قلب و مفاصل زانو و باسن باعث زنده ماندن و آسایش بیشتر بیماران می‌شود. پروتزهای پلاستیکی کمک می‌کنند تا عملکرد خود را بیشتر کرده و کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشند.

در سال ۲۰۲۰، استدلال برای حذف پلاستیک از زندگی ما یک گزینه عملی نیست. سهم پلاستیک‌ها در سلامت محیط ما، ایمنی و دوام محصولات بهداشتی ما، راندمان سوخت در جاده‌های ما و رشد اقتصادی – و موارد دیگر – به ما می‌گوید که ارزش دارد نهایت تلاش خود را برای درک این موضوع بکار گیریم که مشکل تولید پلاستیک نیست بلکه مشکل عدم وجود  مدیریت بازیافت است.

ترجمه شده توسط پایدار پلاستیک

منبع: سایت PlasticToday

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This