بازیافت چیست؟!

عناوین مطلب : چه چیزی هایی قابل بازیافت هستند و چه چیزیهایی را نمی توان بازیافت کرد؟ اقلام قابل بازیافت فلز کاغذ شیشه پلاستیکموقعیت های خاص بازیافت فرآیند جمع آوری و پردازش موادی است که به عنوان زباله دور ریخته می شوند و آنها را به محصولات جدید تبدیل می کنند. درپایدار پلاستیک، با توجه به اینکه ما تولید کننده نایلون و نایلکس  و فروش نایکس و مشتقات آن مانند کیسه زباله ، نایلکس چاپی ، کیسه فریزر ,کیسه اسلایدر پایدار و … را داریم ما معتقدیم بازیافت وظیفه […]

بازیافت فرآیند جمع آوری و پردازش موادی است که به عنوان زباله دور ریخته می شوند و آنها را به محصولات جدید تبدیل می کنند.

درپایدار پلاستیک، با توجه به اینکه ما تولید کننده نایلون و نایلکس  و فروش نایکس و مشتقات آن مانند کیسه زباله ، نایلکس چاپی ، کیسه فریزر ,کیسه اسلایدر پایدار و … را داریم ما معتقدیم بازیافت وظیفه ای است که همه ما باید میزان زباله های خانگی را در محل های دفن زباله کاهش دهیم، منابع طبیعی را حفظ کنیم و تاثیر بد خود را بر محیط زیست کاهش دهیم .

چه چیزی هایی قابل بازیافت هستند و چه چیزیهایی را نمی توان بازیافت کرد؟

از شیشه گرفته تا کاغذ و پلاستیک، نایلون و نایلکس ، و هر چیز که در این بین، وجود دارد.

اما به یاد داشته باشید، سیاست‌های بازیافت با توجه مکان زندگی شما متفاوت است، بنابراین لطفاً با شهرداری محلی خود مشورت کنید تا آنچه را که در منطقه شما قابل بازیافت هست را تأیید کند.

اقلام قابل بازیافت

در طول چند دهه گذشته، ما شروع به درک بهتر تأثیر عادات روزانه خود بر روی سیاره خود کرده ایم.

یک راه عالی برای کاهش این تأثیر این است که با استفاده مجدد از آنها در زمان بازیافت است.خوشبختانه، اکنون گزینه‌های بیشتری از همیشه داریم. در اینجا لیستی از چند مورد قابل بازیافت وجود دارد.

فلز

برای ایجاد یک محصول فلزی انرژی زیادی لازم است. برخلاف بسیاری از مواد دیگر، فلز قبل از اینکه بتواند شکل نهایی خود را بگیرد باید چندین مرحله مختلف را طی کند. بازیافت اقلام فلزی ما به حفظ انرژی کمک می کند

کاغذ

در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد .با بازیافت یک تن کاغذ می توانید هفده درخت را نجات دهید. ممکن است در ابتدا کاغذ زیادی به نظر برسد ، اما وقتی به این فکر می‌کنید که ما روزانه چند محصول کاغذی استفاده می‌کنیم، به سرعت این یک تن جمع می‌شود.

شیشه

شیشه از این نظر منحصر به فرد و فابل توجه قرار گرفته که تقریباً 100٪ قابل بازیافت است.

این بدان معنی است که تقریباً هر بطری یا شیشه ای که در سطل بازیافت خود می گذارید، به عنوان یک محصول شیشه ای دیگر جان تازه ای پیدا می کند.

پلاستیک

به نظر می رسد پلاستیک تقریباً در هر محصولی که استفاده می کنیم راه خود را پیدا می کند.

به نظر نمی رسد از آن فرار کنیم. در واقع، از آنجایی که پلاستیک بین 500 تا 1000 سال طول می کشد تا تجزیه شود، هر تکه پلاستیکی که تا به حال ساخته شده است، هنوز هم به یک شکل یا آن شکل وجود دارد. مگر اینکه بازیافت شوند و به شکل و محصول دیگری در اختیار شما قرار بگیرد .

پس در اینجا به اهمیت تفکیک زباله پی می بریم.

موقعیت های خاص

با همه نمادها و پیام‌هایی که به ما داده شده است، دانستن آنچه در سطل شما تعلق دارد باید ساده به نظر برسد.بسیاری از موارد، تنها بخش‌های خاصی از بسته‌بندی محصول یا مواد خاصی را می‌توان بازیافت کرد.

در این شرایط،باید با دقت به عناصر قابل بازیافت تقسیم شود یا به سادگی از سطل زباله خارج شود.

 

منبع:GLAD

ترجمه:‍پایدارپلاستیک

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر و کیسه دبل زیپ

کیسه اسلایدر و کیسه دبل زیپ

کیسه دبل زیپ با استفاده از زیپ های فشرده، مصرف کنندگان از انگشتان خود برای جدا کردن زیپ و بل فشار دادن دنده ها برای بستن آن به یکدیگر استفاده می کنند. برندهایی که به دنبال راه حل اقتصادی هستند و همچنان می خواهند راحتی مصرف کننده را افزایش دهند، اغلب از دبل زیپ برای...

کیسه زباله رولی صنعتی

کیسه زباله رولی صنعتی

کیسه زباله رولی صنعتی
از آنجا که این نوع پلاستیک زباله معمولا دارای ابعاد بزرگ و ضخامت زیادی هستند موقع استفاده دچار پارگی نمیشوند بنابراین برای ضایعات و دور ریز های کارخانه جات وصنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

دبل زیپ پایدار

دبل زیپ پایدار

دبل زیپ پایدار
محصول جدید از پایدار پلاستیک که از بهار 1401 شروع به تولید آن کردیم
 این محصول دبل‌زیپ یا همان زیپ‌کیپ نام دارد و دلیل این نامگذاری تعداد زیپ‌های این محصول است که 2 زیپ دارد، زیپ‌کیپ‌های قدیمی یک زیپ بودند و با توجه به نیاز بازار، تولیدکنندگان پلاستیک در دنیا از تک زیپ به دوزیپ رو آوردند. ما نیز پیرو تحقیق بازاری که داشتیم این محصول را با دوزیپ تولید کردیم که پاسخگوی نیاز فعلی بازار باشد.

"

مطالب مرتبط

کیسه اسلایدر و کیسه دبل زیپ

کیسه اسلایدر و کیسه دبل زیپ

کیسه دبل زیپ با استفاده از زیپ های فشرده، مصرف کنندگان از انگشتان خود برای جدا کردن زیپ و بل فشار دادن دنده ها برای بستن آن به یکدیگر استفاده می کنند. برندهایی که به دنبال راه حل اقتصادی هستند و همچنان می خواهند راحتی مصرف کننده را افزایش دهند، اغلب از دبل زیپ برای...

اما چرا از سفره های یکبار مصرف استفاده کنیم؟

اما چرا از سفره های یکبار مصرف استفاده کنیم؟

سفره های یکبار مصرف در حال حاضر جزو پرمصرف ترین انواع سفره در سرویس پذیرایی هستند. اما چرا از سفره های یکبار مصرف استفاده کنیم؟ مزایای سفره های یکبار مصرف چیست؟ در این مقاله تمام جوانب مثبت و منفی و انواع مواد مورد استفاده را دریابیم. سفره های یکبار مصرف هزینه ها را...

اطلاعیه مهم در مورد افزایش قیمت‌ها

اطلاعیه مهم در مورد افزایش قیمت‌ها

با توجه به تغییر قیمت‌ها در سال جدید، پارامترهای تاثیرگذار در بهای تمام شده مواد اولیه را بررسی کرده و توضیحاتی را پیرامون این موضوع با همکاران گرامی در میان گذاشتیم. بر خود مهم دانستیم که این توضیحات را با شما به اشتراک بگذاریم.

Pin It on Pinterest

Share This