طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس + پرسش و پاسخ

در این پست می‌خواهیم به صرفه و صلاح تولید نایلکس، نحوه راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس و محاسبه سود تولید این محصول بپردازیم

چطور یک کارخانه تولید نایلکس راه‌اندازی کنیم؟

 

در این پست می‌خواهیم به صرفه و صلاح تولید نایلکس، نحوه راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس و محاسبه سود تولید این دو محصول بپردازیم

 

برای مثال راه اندازی تولید نایلکس چاپی یا شفاف چه دستگاه‌هایی نیاز دارد؟
برای تولید نایلکس چاپی، شفاف و رنگی دسته دار برای یک خط تولید به دستگاه های زیر نیازمندیم:
1.میکسر یا همزن مواد
2.پمپ باد
3.دستگاه تولید
4.دستگاه چاپ
5.دستگاه دوخت و برش
6.دستگاه پانچ
7.دردوز
8.باسکول
برای شروع کار این ماشین‌آلات مورد نیاز است و اینکه چه نوع دستگاهی برای کار ما مناسب است را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

هزینه راه اندازی خط تولید نایلکس چاپی چقدر است؟

قیمت‌هایی که مینویسیم حدودی هستند( به دلیل نوسانات ارزی که وجود دارد قیمت ها تغییر خواهد کرد):
برای یک دستگاه میکسر ایرانی حدود 9 میلیون تومان باید هزینه بپردزاید که در مجتمع تجریشی واقع در تهران – باقرشهر تولیدکننده‌های داخلی بسیار خوبی وجود دارند که میتوانید از آنجا تهیه کنید.

پمپ بادها اسکرو و معمولی هستند، برای یک تا 3 خط تولید نایلکس پمپ باد معمولی کافیست و قیمت حدودی آن 20 میلیون تومان است.

و اما قیمت دستگاه تولید نایلون و نایلکس که یکی از مهمترین بخش‌هایی که تعیین کننده کیفیت محصول هستند، بهترین نوع دستگاه تولید نایلکس چاپی دستگاه سه لایه است، با دستگاه تک لایه نیز می‌توانید تولید را شروع کنید. حدود قیمت دستگاه تولید سه لایه تایوانی عرض 80 که برای اول کار نیاز دارید 1 میلیارد تومان است و حدود قیمت دستگاه سه لایه چینی 400 میلیون تومان است.
دستگاه تک لایه تولید تایوانی 400 میلیون و دستگاه تک لایه چینی 170 میلیون تومان است.

در این مرحله باید طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس دسته‌دار را که از قبل نوشته اید بررسی کنید و سپس انتخاب کنید که کدام یک برای شما بهتر است، بدیهی است که دستگاه‌های تولید تایوانی به مراتب کیفیت بهتری دارند و خرابی کمتری به نسبت دستگاه‌های چینی دارند که این مورد را در پایان هر سال و محاسبه سود تولید نایلکس ملموس است. دستگاه‌های تولید ایرانی نیز در بازار هستند ولی در شرایط فعلی که بهای تمام‌شده و کیفیت برای هر واحد تولیدی حائز اهمیت است پیشنهاد نمی‌شود چونکه محصول تولید شده کیفیت و تولید پایینتری نسبت به دستگاه‌های تولید چینی یا تایوانی دارد.

 

برای چاپ روی نایلکس دو نوع دستگاه وجود دارد، یکی دستگاه فلکسو و دیگری هلیو
دستگاه هلیو کیفیت بهتری دارد و همینطور هزینه چاپ بیشتری دارد
همینطور هر نوع هم آنلاین و هم آفلاین دارد به این معنا که در آنلاین محصول بلافاصله بعد از تولید، چاپ خورده و بعد روی رول‌پیج جمع می‌شود، دستگاه آفلاین بعد از تولید فیلم طاقه را روی دستگاه چاپ قرار داده و سپس عملیات چاپ انجام می‌شود. 
دستگاه‌های چاپ از تک‌رنگ تا هشت‌رنگ هستند که باید به نسبت تعداد رنگ‌هایی که می‌خواهید چاپ کنید، دستگاه چاپ انتخاب کنید. 
برای شروع دستگاه چاپ ۴ رنگ هلیو یا فلکسو کافی است و حدود قیمت آن ۲۵۰ میلیون تومان است.

حتما بخوانید :   تولید نایلون چگونه صورت می‌گیرد؟

 

دستگاه دوخت و برش را هم می‌توانید خارجی بخرید هم ایرانی، حدود قیمت دستگاه دوخت ایرانی ۲ طبقه که هم می‌توان نایلکس سفید و رنگی و هم نایلکس چاپی را دوخت زد ۱۷۰ میلیون تومان است که معروفترین برندها در ایران دوخت شهرستانی و دوخت صدیقی هستند.
دستگاه دوخت نایلکس تایوانی هم گزینه خوبی است که قیمت حدودی آن ۵۵۰ میلیون تومان است، دستگاه دوخت چینی پیشنهاد نمی‌شود چراکه کار با آن‌ها بسیار دشوار هستند و خرابی زیادی از طرف همکارانی که با دستگاه‌های دوخت چینی کار کرده‌اند گزارش شده است.

 

درباره آیتم بعدی که دستگاه پانچ است در صورت خرید دستگاه خارجی نیازی به این دستگاه نیست چونکه معمولاً دستگاه‌های خارجی روی خودشان پانچ اوتوماتیک دارند و دیگر نیازی به خرید پانچ نیست. اگر دستگاه دوخت ایرانی می‌خرید باید پانچ هم بخرید که حدود قیمت آن ۱۰ میلیون تومان است.

 

دستگاه دردوز بهتر است برند ژاپنی یا تایوانی باشد، چون به نسبت دستگاه‌های چینی خرابی کمتری دارند و طول عمر بیشتر، این دستگاه‌ها حدوداً ۱۰ میلیون تومان است و پایینتر از چهارراه گلوبندک تهران، خیابان خیام یافت می‌شود. 

 

باسکول بهتر است با دقت ۱۰ گرم باشد که وزن دقیقی از کیسه داشته باشیم و حداکثر میزان مورد نیاز ما ۲۵ کیلو است که باسکول‌های ۵۰ تا ۷۰ کیلویی جوابگوی کار ما هستند. 
ما در پایدار پلاستیک کیسه‌ها را به صورت ۲۰ کیلویی بسته‌بندی می‌کنیم که زمان حمل، افرادی که محصولات را جابجا می‌کنند آسیب نبینند، کیسه‌های ۲۵ کیلویی نایلکس به لحاظ هزینه به صرفه‌تر هستند که ما سلامتی بلندمدت نیروی انسانی را به اندک هزینه‌های کوتاه مدت ترجیح داده و کیسه‌ها را ۲۰ کیلویی پر می‌کنیم.

 

برای تولید نایلکس و شروع با یک خط تولید به چقدر فضا نیاز داریم؟

برای شروع با یک دستگاه تولید به 200 متر مربع فضا نیاز داریم که ارتفاع سوله هم باید 5 متر باشد، این فضا برای یک دستگاه تولید با وسیله های مورد نیاز که پیش‌تر گفتیم، مواد اولیه و محصولات تولید شده و آماده فروش کافی است.
مبلغ حدودی در مجتمع‌های صنعتی حومه تهران برای اجاره این فضا 50 میلیون تومان پول پیش و 6 میلیون تومان اجاره ماهانه است که هرچقدر از تهران دورتر می‌شویم مبلغ اجاره کمتر می‌شود.

 

چقدر برق برای راه‌اندازی کارخانه تولیدی نایلکس نیاز داریم؟
برقی که برای راه اندازی یک خط نیاز داریم 25 آمپر است و برق بیشتری برای یک خط تولید نایلکس نیاز نیست و حتماً باید برق سه‌فاز باشد.

چه مقدار مواد اولیه برای تولید نایلکس در شروع کار نیاز داریم؟
جمع مقدار مورد نیاز مواد اولیه تولید نایلکس 5 تن است که برای تولید نایلکس به آن نیاز داریم و در حال حاضر حدود 55 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. این  به شرطی هست که محصول تولید شده را نقدی بفروشید و دوباره مواد اولیه جایگزین کنید.

حتما بخوانید :   بازدید آموزشی دانش‌آموزان دبیرستانی از پایدار پلاستیک

 

برای تولید نایلکس شفاف چقدر سرمایه نیاز است؟

با توجه به قیمت‌هایی که گفتیم و توضیحاتی که دادیم اگر انتخاب ما برای تولید نایلکس دستگاه تک لایه چینی، دستگاه دوخت ایرانی و بقیه موارد مورد نیاز است جمعاً 500 میلیون تومان برای شروع کار نیاز است.

 

برای تولید نایلکس چاپی چقدر سرمایه نیاز است؟

در اینجا چند انتخاب داریم:

تولید نایلکس چاپی با دستگاه سه لایه تایوانی 1 میلیارد و 650 میلیون تومان

تولید نایلکس چاپی با دستگاه سه لایه چینی 1 میلیارد تومان

تولید نایلکس چاپی با دستگاه تک لایه 850 میلیون تومان

حدود 50 میلیون تومان به جمع ماشین‌آلات مورد نیاز و مواد اضافه شد که بابت ملزومات چاپ که شامل مرکب، حلال، سیلندرها و کلیشه است می‌شود.

 

تولید دستکش یکبار مصرف چقدر سرمایه نیاز دارد؟

تولید دستکش یکبار مصرف هم مانند نایلکس شفاف است و به جز نیازهای اولیه که برای همه محصولات نیاز است، دستگاه تولید تک لایه تایوانی گزینه مناسبی است برای تولید این محصول، به خاطر نازک بودن و حساس بودن دستکش یکبار مصرف، بهتر است از دستگاه تایوانی استفاده کنیم، حدود قیمت دستگاه تایوانی 400 میلیون تومان است. برای دوخت و برش دستکش نیاز به دستگاه دوخت مخصوص دستکش یکبار مصرف داریم که حدود قیمت آن هم 150 میلیون تومان است.

 

یک خط تولید تک لایه نایلکس چینی چقدر ماهانه تولید دارد؟
ماهانه بین 15 تا 18 تن می‌توانید با یک خط تولید چینی، نایلکس شفاف، رنگی یا شیری تولید کنید.

 

سود هر کیلو نایلکس چقدر است؟
محاسبه سود تولید نایلکس مهمترین موضوع بهای تمام شده نایلکس است که چالش بزرگی بین تولیدکنندگان نایلکس است. این عدد برای هر واحد تولیدی جداگانه محاسبه می‌شود و متفاوت است، چراکه به هزینه‌های انجام شده در هر ماه به میزان تولید در هر ماه بستگی دارد. و همینطور به قیمت فروش و نحوه فروش شما هم بستگی دارد.
ولی فرمول کلی به این صورت است که کل هزینه‌های یک ماه را جمع می‌کنیم، بعد هزینه‌های کل را تقسیم بر تولید کل همان ماه می‌کنیم، این عدد به علاوه‌ی بهای تمام شده ترکیب مواد نایلکس می‌شود عدد نهایی بهام تمام شده یک کیلو نایلکس در کارخانه شما. بعد از انجام این عملیات و قیمت میانگین فروش شما، سود خالص از تولید و فروش نایلکس شما مشخص می‌شود، سود تولید نایلکس در تولید بالا و هزینه‌ی پایین است و اگر می‌خواهید سود بیشتری کنید باید بیشتر تولید کنید و هزینه کمتری کنید.

 

توجه بفرمایید که این پست در مهر ماه سال 1398 منتشر شده و قیمت دلار در این تاریخ حدود 12000 تومان بود، بنابراین قیمت‌های ماشین‌آلات را با قیمت دلار روز محاسبه و به تناسب آن را به روز کنید.

 

اگر سوالی در مورد تولید نایلکس و صرفه و صلاح آن دارید زیر همین پست به صورت کامنت یادداشت کنید تا در اسرع وقت پاسخ شما را بدهیم.

 

پایدار پلاستیک

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This