ما بسته بندی پلاستیکی را خیلی دوست داریم، چرا؟

هدر رفتن مواد غذایی یک مشکل بزرگ بسیاری از ما است همه ما از هدر دادن غذا متنفریم و در رستوران ها و کافه ها سلف های دانشگاه و ... شاهد این صحنه هستیم ، به میزان غذایی که دور می ریزیم ،به همان اندازه هم پور دور ریخته میشود. اما بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم: تأثیر مضر دور ریختن غذا بر محیط زیست. با توجه به اینکه بسیاری از مردم از این ضرر بی خبرند.

ما بسته بندی پلاستیکی را خیلی دوست داریم چون از هدر دادن مواد غذایی متنفریم

 

هدر رفتن مواد غذایی یک مشکل بزرگ  بسیاری از ما است

همه ما از هدر دادن غذا متنفریم و در رستوران ها و کافه ها سلف های دانشگاه و … شاهد این صحنه هستیم ، به میزان غذایی که دور می ریزیم ،به همان اندازه هم پول دور ریخته میشود. اما بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم:

تأثیر مضر دور ریختن غذا بر محیط زیست. با توجه به اینکه بسیاری از مردم از این ضرر بی خبرند.

یک نظرسنجی در سایت Plastics Make It Possible انجام شد نشان داد که 70 درصد آمریکایی ها می گویند که هدر دادن مواد غذایی در ایالات متحده انها را اذیت میکند. حالا دلیل آنها چی بود؟ بسیاری از آنها میگفتند پول زیادی هدر میرود و عده ای دیگر ناراحت انسانهایی بودند که گرسنه هستند.

اما به عنوان یک کشور آگاه، به نظر نمی رسد که خیلی از مردم از تأثیرات زیست محیطی مواد غذایی تلف شده آگاه باشند. این بررسی نشان می دهد که تنها حدود 15 درصد از ما ارتباط بین مواد غذایی تلف شده و تأثیر زیاد آن بر محیط زیست را میدانیم. جالب است که ، یک نظرسنجی توسط دانشگاه جان هاپکینز تقریباً همین مسئله را بررسی کرده است است: تأثیرات زیست محیطی در بین دلایل شرکت کنندگان در نظرسنجی برای کاهش ضایعات مواد غذایی در رده آخر قرار گرفت.

 

بنابراین ارتباط بین مواد غذایی تلف شده با محیط  زیست را کمی مورد بررسی قرار دهیم … و سپس بررسی خواهیم کرد که چرا بسته بندی مناسب – از جمله ظروف پلاستیکی مدرن و بسته بندی های پلاستیکی، کیسه فریزر ها و … می توانند نقش مهمی در جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی ایفا کنند.

حتما بخوانید :   نایلکس چاپی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

ایالات متحده آمریکا EPA می گوید:

 

  • "در سال 2013 ، آمریکایی ها حدود 37 میلیون تن زباله مواد غذایی تولید کردند "
  • "وقتی مواد غذایی در محل های دفن زباله دفع می شوند ، به منبع مهمی از متان تبدیل می شوند – یک گاز قوی گلخانه ای با 21 برابر پتانسیل گرمایش جهانی دی اکسید کربن. دفن زباله ها منبع اصلی متان  است و بیش از 20 درصد از کل انتشار گازهای متان را تشکیل می دهند. "
  • "تقریبا 13 درصد از گازهای گلخانه ای با رشد ، تولید ، حمل و نقل و دفع مواد غذایی در ارتباط است. با کاهش مقدار تلف شده مواد غذایی ، می توانیم میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم. "

خوب تا اینجا ، قانع شدیم که این یک مشکل زیست محیطی بسیار بزرگ است .

آخرین نکته: لحظه ای تصور کنید تمام وقت ، انرژی و منابع درگیر تهیه غذای ما است. و سپس تصور کنید که 40 درصد از آن را به سادگی دور میریزیم .

 

نقش بسته بندی پلاستیکی

 به نظر می رسد بسیاری از مردم از نقش بسته بندی پلاستیکی در جلوگیری از اتلاف مواد غذایی آگاه نیستند. به عنوان مثال ، بررسی انجام شده توسط سایت Plastics Make It Possible نشان داد که تنها 46 درصد از مردم معتقدند که بسته بندی پلاستیکی مناسب باعث جلوگیری از اتلاف مواد غذایی می شود.

بسته بندی مناسب یک سرمایه گذاری عاقلانه است زیرا باعث صرفه جویی در منابع می شود. مردم به ندرت از انرژی مصرف شده برای تولید غذا آگاه هستند ، بنابراین آنها در مورد چگونگی محافظت از آن فکر نمی کنند.

حتما بخوانید :   زباله فقط در کیسه

 

برای محافظت از مواد غذایی از طریق  بسته بندی باید موانع مختلفی را در مورد اکسیژن ، نور ، دما ، رطوبت ، میکروب ها ، ایجاد کند. این دقیقا همان جایی است که بسته بندی پلاستیکی نیز خودش را نشان میدهد. چند مثال قابل توجه در اینجا آورده شده است:

فیلم پلاستیکی اولتراتین به جلوگیری از انتقال اکسیژن و افزایش ماندگاری گوشت های تازه به 21 روز یا بیشتر کمک می کند و بسته بندی پلاستیکی که هوای داخل ان گرفته میشود مانع از تغییر رنگ گوشت ها می شود و مدت زمان ماندگاری را 10 برابر بیشتر از گوشت بسته بندی شده معمولی می کند و در نتیجه باعث کاهش  75 درصد دور ریز این مواد غذایی میشود.

بسته بندی پلاستیکی باعث تازه نگه داشتن بسیاری از مواد غذایی و سبزیجات نیز میشود که در مقاله دیگر به طور کامل توضیح داده ایم.

بنابراین به یاد داشته باشیم که چگونه بسته بندی های پلاستیکی در واقع می توانند به ما کمک کنند تا  هم پول کمتری هدر بدهیم هم به محیط زیست آسیب کمتری بزنیم و با استفاده از بسته بندی های پلاستیکی هر دو را انجام دهیم. و برای خود و دیگران  تکرار کنید: بسته بندی پلاستیکی در واقع می تواند بخشی از راه حل باشد.

 

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع: plasticsmakeitpossible

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This