چند راه شگفت انگیز برای نگه داشتن میوه و سبزیجات در مدت زمان بیشتر

ممکن است تعجب کنید که چگونه بسته بندی پلاستیکی می تواند نقش مهمی در تازه تر و خوشمزه نگه داشتن غذای شما داشته باشد. از زمانی که در مزرعه هست تا وقتی وارد فروشگاه های مواد غذایی و بعد میزهای شام میشود. در اینجا چند نمونه با هم میبینیم

چند راه شگفت انگیز برای نگه داشتن میوه و سبزیجات در مدت زمان بیشتر

آیا تاکنون درباره روز ملی میوه تازه و سبزیجات شنیده اید؟ماه ژوئن هست(تیر ماه)! تابستان زمان بسیار خوبی برای ترکیب میوه ها و سبزیجات سالم تر در وعده های غذایی و میان وعده های روزانه شما است.

ممکن است تعجب کنید که چگونه بسته بندی پلاستیکی می تواند نقش مهمی در تازه تر و خوشمزه نگه داشتن غذای شما داشته باشد. از زمانی که در مزرعه هست تا وقتی وارد فروشگاه های مواد غذایی و بعد میزهای شام میشود. در اینجا چند نمونه با هم میبینیم:

بعضی اوقات بودن هوا در بسته بندی خوب نیست

پس از اینکه میوه و سبزیجات چیده میشوند، آنها به “تنفس” ادامه می دهند. یعنی مولکولهای موجود در هوا را جذب می کنند و بعضی از مولکول های هوا را بیرون می کشند. نکته مهم تر برای نگهداری در مدت زمان بیشتر میوه و سبزیحات تنظیم این “تنفس” است.

انواع خاص کیسه های پلاستیکی یا نایلکس ها قادر به تنظیم هوای بسته بندی شده (MAP) هستند که دقیقاً همین کار را انجام می دهد: سطح مولکول های هوای موجود در بسته بندی را تنظیم کنید تا به عنوان مثال کاهو و هویج های خرد شده و برش های سیب به سرعت خراب نشوند. به عنوان مثال ، MAP می تواند ماندگاری سبزیجات مخلوط را از چهار روز به هشت روز یا شاید بیشتر( یعنی دو برابر) کند.

بعضی اوقات بودن هوا در بسته بندی خوب است

دقت کردید که در میوه فروشی ها انگور را روی قفسه می چیدند و خریداران یک یا دو دسته از آن ها را انتخاب می کنند و بر میدارند. هنگامی که هوا در اطراف آنها گردش می کند انگور ماندگاری بیشتری دارد و دیرتر کپک میزند. این یکی از دلایلی است که امروزه بیشتر انگورها در نایلکس هایی که هوا در آن ها جریان دارد به فروش می رسند که به آنها کمک کند مدت زمان طولانی تری در میوه فروشی و خانه بمانند.

حتما بخوانید :   نایلكس و نایلون چیست؟ تفاوت نایلون و نایلکس چیست؟

بهترین کاری که شما در منزل میتوانید برای طولانی کردن زمان نگهداری انجام دهید این است که انگورها را در کیسه پلاستیکی سوراخ شده در یخچال نگه دارید زیرا باعث میشود سطح رطوبت کم شود و کپک نزند. قرار دادن انگور در ظروف بسته حتی اگر در یخچال و فریزر باشد باعث میشود انگور سریع تر کپک بزند.

این بسته بندی پلاستیکی هوشمندانه و ساده به شما کمک می کند تا انگورهای خود را در روزهای بیشتری تازه نگه دارید. در حقیقت ، کسانی  هستند که در ماه ملی میوه و سبزیجات تازه به ما توصیه می کنند زمانی که میخواهید “میوه و سبزیجات را در یخچال نگهداری کنید حتما در کیسه های پلاستیکی جداگانه و سوراخ دار قرار دهید”.

خیار بسته بندی شده با پلاستیک ؟

شاید خیلی وقت ها متعجب شده باشید چرا بعضی از خیارها با پلاستیک بسته بندی شده اند. خیارهایی که دورشان پلاستیک پیچیده شده ، دوام بیشتری دارند. یک دلیل این است که بسته بندی پلاستیکی باعث کند شدن تبخیر می شود:

یک خیار بدون بسته بندی پلاستیک ممکن است بعد از گذشت سه روز سه و نیم درصد از وزن خود را از دست بدهد … یک خیار بسته بندی شده پلاستیکی ممکن است تنها یک و نیم درصد از وزن خود را طی دو هفته از دست بدهد.

بنابراین… بسته بندی با پلاستیک های  سبک می توانند زمان نگهداری و خوردن غذاهای تازه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، به جای اینکه غذای فاسد شده را دور بیندازید . کمی پلاستیک می تواند از هدر رفتن مواد غذایی زیادی جلوگیری کند. (منظور از کم: وزن مقدار پلاستیک مورد نیاز برای بستن یک خیار یا سیب کمتر از یک گرم است.)

حتما بخوانید :   دومين روز نمايشگاه ايران پلاست

به هر حال ، دور ریختن کمتر مواد غذایی به معنای کمتر هدر دادن آب و انرژی و منابع دیگر برای  جایگزینی مواد غذایی هدر رفته است.

تازه نگه داشتن میوه و سبزیجات می تواند مقداری مشکل باشد ، اما اغلب کمی بسته بندی پلاستیکی می تواند این کار را آسان تر کند. بعلاوه باعث میشود که غذای تازه شما خورده شود و از بین نرود و به زباله تبدیل نشود که باعث میشود به مشکلات زیست محیطی زباله های غذایی کمک کند.

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع: plasticsmakeitpossible

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This