تاریخچه بازیافت پلاستیک

بازیافت پلاستیک سابقه طولانی و جالبی دارد. طی چند دهه گذشته بازیافت پلاستیک به سرعت گسترش یافته است . امروزه تقریباً همه آمریکایی ها به یک برنامه بازیافت پلاستیک دسترسی دارند. و مصرف کنندگان هم اکنون می توانند طیف گسترده ای از محصولات ساخته شده با پلاستیک بازیافتی ، از مبلمان گرفته تا لباس تا وسایل آشپزخانه را پیدا کنند، پیدا کردن و بستن این حلقه بازیافت ، زندگی جدیدی به این مواد با ارزش ببخشند. در اینجا برخی از نقاط عطف در تاریخ بازیافت پلاستیک ذکر شده است.

تاریخچه بازیافت پلاستیک

بازیافت پلاستیک سابقه طولانی و جالبی دارد. طی چند دهه گذشته  بازیافت پلاستیک به سرعت گسترش یافته است . امروزه تقریباً همه آمریکایی ها به یک برنامه بازیافت پلاستیک دسترسی دارند. و مصرف کنندگان هم اکنون می توانند طیف گسترده ای از محصولات ساخته شده با پلاستیک بازیافتی ، از مبلمان گرفته تا لباس تا وسایل آشپزخانه را پیدا کنند پیدا کردن و بستن این حلقه بازیافت ، زندگی جدیدی به این مواد با ارزش ببخشند. در اینجا برخی از نقاط عطف در تاریخ بازیافت پلاستیک ذکر شده است.

 

1972

نخستین کارخانه بازیافت که پذیرش پلاستیک های محلی را داشت آغاز به کار کرد ، در کنشوهوکن ، ایالت پالاس فعالیت خود را آغاز کرد.

 

دهه 1980

شهرهای بزرگ ایالات متحده شروع به ایجاد برنامه هایی جمع آوری برای پلاستیک و سایر  وسایل قابل بازیافت کردند.

1984

برای اولین بار در تاریخ بازیافت پلاستیک به بیشتر از وزن صد میلیون پوند در ایالات متحده رسید.

1986

رودآیلند اولین ایالتی است که برای بازیافت فرمان صادر کرد  ، از جمله برخی بطری های پلاستیکی و ظروف نگهداری غدا .

1988

نماد مثلثی برای شناسایی رزین پلاستیکی مورد استفاده در ساخت بسته بندی تصویب شد و به سرعت گسترده شد. بازیافت کنندگان و مصرف کنندگان از کد رزین برای کمک به شناسایی و مرتب کردن پلاستیک برای بازیافت استفاده کردند (اگرچه امروزه بازیافت كنندگان معمولاً از تجهیزات مرتب سازی پیشرفته استفاده می كنند).

1988-1992

تعداد برنامه های بازیافت کننده ها افرایش یافت ، که بسیاری از آنها شروع به جمع آوری پلاستیک ها کردند ، از 1000 مورد در سال 1988 به 5 هزار مورد در سال 1992 رسید.

حتما بخوانید :   ترکیب مواد اولیه نایلکس + پرسش و پاسخ

1990

کوکا کولا ترکیب پلاستیک های بازیافت شده را به بطری های نوشابه خود اضافه کرد و باعث به وجود آمدن پلاستیک های جدید شده است.

1993

پاتاگونیا ساخت پارچه های نرم و با دوام برای ژاکتهای پشمی و سایر وسایل در فضای باز از بطری های پلاستیکی بازیافتی که تمیز ، ذوب شده ، کشیده شده آغاز کرد ، روندی که هنوز هم استفاده می شود.

اواسط دهه 1990

بسیاری از فروشگاه های بزرگ مواد غذایی و خرده فروشی ها شروع به جمع آوری کیسه های پلاستیکی برای بازیافت کردند. بسیاری از آنها بعداً بسته های پلاستیکی قابل انعطاف (مانند حوله های کاغذی ، پوشک ، بطری های  آب و غیره) را به لیست پلاستیک های جمع آوری شده اضافه کردند.

1997

America Recycle Day توسط ائتلاف ملی بازیافت برای تشویق آمریکایی ها به بازیافت هر روز بیشتر بنیانگذاری شد – امروز این حمایت توسط Keep America Beautiful (امریکا را زیبا نگه داریم) برگزار می شود.

1997

شرکت Preserve ساخت مسواک از پلی پروپیلن بازیافت شده را آغاز کرد و بعداً برنامه مجموعه Gimme  خود را برای تولید کارد و چنگال قابل استفاده مجدد ، ظروف نگهداری مواد غذایی ، وسایل آشپزخانه و موارد دیگر از پلی پروپیلن بازیافتی راه اندازی کرد.

دهه 2000

جوامع شروع به معرفی مجموعه "همه بطری ها" کردند تا ساکنان بتوانند هر بطری پلاستیکی را داخل سطل که مخصوص پلاستیک بازیافتی است بیندازند، زیرا بازیافت و تقویت آن بسیار ساده است.

2001

بازیافت کنندگان اصلی شروع به جمع آوری پلاستیک های قابل بازیافت کردند ، به این معنی که سطل های بزرگ کنار هم که هر کدام مخصوص بطری های ، شیشه ای ، فلزی  و کاغذی و پلاستکی  میباشد را قرار دادند که  منجر به بازیابی مواد قابل بازیافت بیشتر از سه برابر می شوند.

حتما بخوانید :   بسته بندی پلاستیکی برای مواد غذایی منجمد ، ضایعات کمتری از غذا ایجاد می کند

2010

بازیافت كنندگان از مصرف كنندگان خواستند كه درپوش های پلاستیکی (عمدتا پلی پروپیلن) را از روی بطری های قابل بازیافت جدا  کنند.

2011

بازیافت کیسه های پلاستیکی و بسته بندی های انعطاف پذیر محصولات از یک میلیارد پوند در سال 2005 در ایالات متحده 55 درصد تا کنون رشد داشته است.

2011—2013

تعداد شهرهای ایالات متحده که تمام بطری های پلاستیکی را جمع می کردند در سال 2013 به بیش از 2،000 رسید که افزایش قابل توجهی داشته است.

2013

تعداد مکان های برای دریافت پلاستیک های بازیافت مانند فروشگاه های خرده فروشی و مواد غذایی برای کیسه های پلاستیکی و بسته بندی به بیش از 17.500 رسید.

 

که در حال حاضر در امریکا اکثر خرده فروش ها مکان هایی برای جمع آوری پلاستیک های بازیافتی هستند.

این مطالعه نشان می دهد که بیشتر آمریکایی ها قادر به بازیافت پلاستیک بیشتری نسبت به گذشته هستند.و امریکا بزرگترین کشور با دسترسی به پیشرفته ترین ماشین آلات برای بازیافت پلاستیک میباشد.

البته فرهنگ سازی و آموزش جهت جداسازی زباله و آگاهی مردم از فواید بازیافت ، بی تاثیر در این زمینه نبوده است.

 

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع: plasticsmakeitpossible

"

برچسب‌ها

"

دیدگاه‌ها

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"

محصولات مرتبط

کیسه اسلایدر پایدار

کیسه اسلایدر پایدار

مشخصات کیسه اسلایدر پایدار در سه سایز تولید می‌شود: ۲۰*۱۸ کوچک ۲۵*۲۰ متوسط ۲۵*۳۰ بزرگ   بسته‌بندی اسلایدر پایدار به چه شکل است؟   بسته‌بندی این محصول به صورت جعبه است سایز کوچک تعداد در هر جعبه ۳۰ عدد سایز متوسط تعداد در هر جعبه ۲۰ عدد سایز بزرگ تعداد در هر...

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان

سفره یکبار مصرف بوستان از محصولات جدید پایدارپلاستیک می‌باشد که در نمایشگاه ایران پلاست ۱۳۹۷ از آن رونمایی شد

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200برگ

کیسه فریزر رولی 200 برگ 400 گرم از اول شهریور ماه سال 1397 به سبد کالای پایدارپلاستیک اضافه شد

"

مطالب مرتبط

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

بابت تاخیر پیش آمده در ارسال کالا به علت قطعی برق پوزش می‌طلبیم

مشکل ما فقط قطعی برق نیست و بعضاً بی‌برنامگی و مغایرت در جدول قطعی برق ضایعاتمان را افزایش می‌دهد، در بعضی از محصولات مثل نایلکس چاپی و سفره‌های چاپی که دستگاه چاپ در فرایند تولید آنها است، ضایعات بیشتر است و در زمان قطعی برق خارج از برنامه کار همکارانمان در واحد تولید و چاپ مختل می‌شود

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

در مورد زباله‌های بدبو چه باید کرد؟

یک روش مهم برای اینکه از ایجاد حشرات و … زمانی که زباله خود را در سطل زباله شهرداری می اندازید جلوگیری کنید این است که از کیسه زباله‌ها با ضخامت مناسب استفاده کنید. ضخامت مناسب کیسه زباله‌ها باعث می شود که کیسه زباله به راحتی توسط زباله‌های داخل آن پاره نشود و از نفوذ حشرات و … جلوگیری می کند

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چه سایز سطل آشغال و کیسه‌زباله برای خانه و آشپزخانه شما مناسب است؟

چقدر برای انتخاب سطل های زباله و سایز درست کیسه زباله برای خانه خود وقت میگذارید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، پس احتمالاً خیلی کم به آن فکر کرده اید. برای یک وسیله خانگی که برای مرتب بودن خانه شما بسیار مهم است ، جای تعجب است که چگونه تعداد کمی از افراد قبل از خرید درباره اندازه سطل آشغال و اندازه کیسه زباله ای که استفاده میخواهند بکنند، فکر می کنند

Pin It on Pinterest

Share This